ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Łączenie sektorów - polski sposób na neutralność klimatyczną

Kiedy: 18 czerwiec 2020
Miejsce: Webinarium
Organizator: Forum Energii
XXIII Konferencja GAZTERM 2020 (Nowy termin)

Kiedy: 27 - 30 wrzesień 2020
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Vienna House Amber Baltic
Organizator: Studio4U, Partner merytoryczny DISESERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Gazprom chce zastąpić mobilne stacje kompresorowe austriackiej spółki LMF urządzeniami wyprodukowanymi w Rosji
16.10.2019r. 11:02

W 2012 roku austriacka spółka LMF zdalnie odłączyła mobilne stacje kompresorowe własnej produkcji. Gazprom korzystał z nich przy remontach gazociągów. Ich praca została przerwana podczas testów satelitów prowadzonych przez LMF - czytamy w BiznesAlert.pl.
W efekcie Rosja rozpoczęła pracę nad urządzeniem własnej produkcji. Według źródeł RIA Novosti jego prototyp został wykonany przez jedną z firm w Tatarstanie. Informacje na ten temat pojawiły się gdy Paweł Kryłow, naczelnik jednego z departamentu w Gazpromie, na propozycję wdrożenia mobilnej stacji kompresorowej przez kazańską spółkę Kompressor, stwierdził, że rosyjski gigant ma złe doświadczenie z urządzeniami od LMF. - Zostały one zdalnie wyłączone przez satelitę. Do tej pory stoją niewykorzystywane. Po prostu zamieniają się w złom - powiedział.
W rozmowie z Kommiersantem, wiceprezes Gazpromu Witalij Markelow stwierdził, że sprzęt produkowany w Kazaniu jest znacznie bardziej opłacalny finansowo niż ten zagraniczny. Jego zdaniem rosyjskie urządzenia mogą zastąpić te austriackie - czytamy w BiznesAlert.pl.
RIA Novosti/Kommiersant , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE