ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Łączenie sektorów - polski sposób na neutralność klimatyczną

Kiedy: 18 czerwiec 2020
Miejsce: Webinarium
Organizator: Forum Energii
XXIII Konferencja GAZTERM 2020 (Nowy termin)

Kiedy: 27 - 30 wrzesień 2020
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Vienna House Amber Baltic
Organizator: Studio4U, Partner merytoryczny DISESERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Gazprom przygotowuje się do dostosowania Nord Stream 2 do przepisów unijnych
08.11.2019r. 07:50

"Handelsblatt" informuje, że rosyjski Gazprom rozpoczął już prace na rzecz ewentualnego przekazania kontroli nad gazociągiem Nord Stream 2 oddzielnej spółce. To wymóg prawa europejskiego, które narzuca zrewidowana dyrektywa gazowa - czytamy w BiznesAlert.pl.
Dziennik ustalił, że kontrola nad Nord Stream 2 na odcinku niemieckim może zostać przekazana do spółki powołanej specjalnie w tym celu. Ta zostanie później sprzedana stronie trzeciej.
Zrewidowana dyrektywa gazowa zobowiązuje Niemcy do transpozycji zapisów trzeciego pakietu energetycznego Unii Europejskiej, w tym o rozdziale właścicielskim, który zobowiązuje do oddzielenia działalności dostawców i operatorów. Oznacza to, że firma dostarczająca gaz danym gazociągiem nie może być jednocześnie jego operatorem, a tak pierwotnie miało być w przypadku Nord Stream 2 i Gazpromu. Rosyjski gigant ma monopol na eksport gazu zgodnie z prawem rosyjskim.
Handelsblatt , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE