ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
XXIII Konferencja GAZTERM 2020 (Nowy termin)

Kiedy: 27 - 30 wrzesień 2020
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Vienna House Amber Baltic
Organizator: Studio4U, Partner merytoryczny DISE
XX Konferencja Rynek Gazu 2020

Kiedy: 21 - 23 październik 2020
Miejsce: Nałęczów
Organizator: Redakcja Rynku EnergiiSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wintershall zapewnia, że współpracuje z UOKiK
13.11.2019r. 06:31

Partner Gazpromu przy realizacji projektu Nord Stream 2, niemiecki Wintershall zapewnia, że współpracuje z polskim Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów w ramach postępowania toczonego przez regulatora. Jednocześnie jest przekonany, że budowa gazociągu zakończy się w tym roku - czytamy w BiznesAlert.pl.
W ubiegłym tygodniu UOKiK nałożył na innego partnera Rosjan, francuską spółkę Engie, 172 mln złotych kary. Urząd tłumaczył to jako efekt ,,braku współpracy w postępowaniu prowadzonym przez szefa polskiego urzędu antymonopolowego". Sprawa dotyczy Gazpromu i pięciu międzynarodowych podmiotów, w tym Engie, odpowiedzialnym za finansowanie gazociągu Nord Stream 2. Polski regulator podejrzewał, że uczestnicy transakcji, mimo wycofania wniosku, wspólnie go realizują, biorąc czynny udział w jego finansowaniu.

- Nie mogę komentować sytuacji Engie, ponieważ mam więcej informacji dotyczących Wintershall. Nie nałożono na nas kary, ponieważ od początku współpracowaliśmy z regulatorem i odpowiadaliśmy na wszystkie pytania - powiedział Mario Mehren, prezes Wintershalla.
Jednocześnie wyraził przekonanie, że budowa gazociągu zakończy się jeszcze w tym roku - czytamy w BiznesAlert.pl.
Interfax , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE