ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
XXIII Konferencja GAZTERM 2020 (Nowy termin)

Kiedy: 27 - 30 wrzesień 2020
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Vienna House Amber Baltic
Organizator: Studio4U, Partner merytoryczny DISE
XX Konferencja Rynek Gazu 2020

Kiedy: 21 - 23 październik 2020
Miejsce: Nałęczów
Organizator: Redakcja Rynku EnergiiSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zaplanowano kolejną rundę spotkań ekspertów dotyczącą tranzytu gazu przez Ukrainę
20.11.2019r. 11:39

Dzisiejsze, techniczne spotkanie przedstawicieli Komisji Europejskiej, Ukrainy oraz Rosji odbędzie się w formie telekonferencji - poinformowała agencja TASS powołując się na źródła w Brukseli. Jego celem jest przygotowanie spotkania na poziomie ministerialnym, na którym omówione mają zostać szczegóły tranzytu rosyjskiego gazu przez terytorium Ukrainy i dostaw gazu po 1 stycznia 2020 roku - czytamy w BiznesAlert.pl.
Wczoraj Anna-Kaisa Itkonen, rzecznik Komisji Europejskiej, potwierdziła datę spotkania, ale nie określiła miejsca oraz formatu rozmów. - Na środę zaplanowane zostały trójstronne konsultacje techniczne, podczas których Komisja Europejska wesprze długoterminowe rozwiązanie kwestii tranzytu gazu przez Ukrainę - powiedziała. - Komisja Europejska w pełni wspiera Ukrainę jako stabilny szlak tranzytowy oraz dołoży wszelkich starań aby tak było również po 2020 roku - dodała.

Dzisiejsze rozmowy to drugie konsultacje ekspertów w ciągu tego miesiąca.
Dotychczasowy kontrakt tranzytowy wygasa z końcem 2019 roku. Do tej pory nie udało się osiągnąć porozumienia. Ukraina i Komisja Europejska opowiadają się za długoterminowym kontraktem, który obowiązywałby przez co najmniej dziesięć lat i uwzględniałby unijne regulacje antymonopolowe, ograniczające Gazprom. Rosjanie chcą z kolei wycofania ukraińskich roszczeń sądowych dotyczących dostaw oraz tranzytu gazu i od tego uzależniają podpisanie nowej umowy - czytamy w BiznesAlert.pl.
TASS , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE