ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Łączenie sektorów - polski sposób na neutralność klimatyczną

Kiedy: 18 czerwiec 2020
Miejsce: Webinarium
Organizator: Forum Energii
XXIII Konferencja GAZTERM 2020 (Nowy termin)

Kiedy: 27 - 30 wrzesień 2020
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Vienna House Amber Baltic
Organizator: Studio4U, Partner merytoryczny DISESERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Bild: sankcje USA wobec Nord Stream 2 możliwe jeszcze przed Świętami
02.12.2019r. 07:57

Niemiecka gazeta "Bild" ustaliła w Senacie USA, że sankcje przeciwko firmom zaangażowanym w budowę Nord Stream 2 mogą wejść w życie przed Świętami Bożego Narodzenia.
Miałyby znaleźć się w budżecie wojskowym ze względu na to, że Nord Stream 2 ma być gotowy do użytku już za trzy miesiące, więc nie ma czasu na przygotowanie specjalnej ustawy dokładnie opisującej obostrzenia. Senator Jim Risch cytowanny przekonuje, że sankcje zmusiłyby firmy zachodnie do opuszczenia placu budowy, a Rosjanie będą zmuszeni do dalszych prac z wykorzystaniem alternatywnych rozwiązań.

Bild ustalił, że w ten sposób Unia Europejska zyskałaby nawet trzy lata na wrowadzenie własnego mechanizmu chroniącego przed nadużyciami Gazpromu. Gazeta ocenia, że Austria i Niemcy są w tej chwili ostatnimi, "samotnymi" obrońcami Nord Stream 2 w Europie.
Nawet w samych Niemczech rośnie opozycja wobec tego projektu, czego dowodem miałaby być implementacja dyrektywy gazowej, której nie udało się przeprowadzić w Bundestagu bez awantury przeciwników rozwiązań, które miałyby chronić sporny gazociąg przed prawem europejskim.
Bild , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE