ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
XXIII Konferencja GAZTERM 2020

Kiedy: 4 - 7 maj 2020
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Vienna House Amber Baltic
Organizator: Studio4U, Partner merytoryczny DISESERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

"Parkiet": PGNiG i Polacy chcą dalszej dywersyfikacji dostaw gazu
04.01.2020r. 12:14

Ograniczenia importu gazu ze Wschodu i wzrostu dostaw z innych kierunków domagają się obywatele naszego kraju - wynika z badań na zlecenie PGNiG opublikowanych w weekendowym wydaniu Gazety Giełdy i Inwestorów "Parkiet".
Jak informuje "Parkiet", z badania opinii publicznej, przeprowadzonego na zlecenie PGNiG, wynika, że niemal wszyscy ankietowani, bo 96 proc., uznali bezpieczeństwo energetyczne za rzecz ważną.

"Ich zdaniem sposobem na jego poprawę jest dywersyfikacja źródeł importu błękitnego paliwa i wzrost krajowego wydobycia. Za zwiększeniem liczby krajów, z których Polska importuje gaz, opowiada się 80 proc. respondentów. Jeszcze więcej, bo 84 proc., ankietowanych widzi w dywersyfikacji skuteczny sposób na całkowitą rezygnację z dostaw z Rosji. Z kolei aż 88 proc. jest za zwiększeniem inwestycji w krajowe wydobycie" - czytamy.

Ponadto, trzy czwarte osób wypowiedziało się pozytywnie o rozwoju działalności poszukiwawczo-wydobywczej polskich firm na rynkach zagranicznych.
"Jednym z celów strategicznych PGNiG jest dywersyfikacja kierunków dostaw gazu ziemnego do Polski i systematyczne zmniejszanie wolumenu gazu, który sprowadzamy z Rosji. W ostatnich czterech latach mocno postawiliśmy na rozwój wydobycia węglowodorów zarówno w kraju, jak i za granicą - przede wszystkim na Norweskim Szelfie Kontynentalnym" - mówi cytowany przez "Parkiet" prezes PGNiG Piotr Woźniak.

Jak podkreślił, "Polacy są świadomi znaczenia bezpieczeństwa energetycznego". "Tym bardziej cieszy nas fakt, że w zdecydowanej większości popierają działania podejmowane przez PGNiG, aby zagwarantować wszystkim odbiorcom pewne dostawy gazu po rynkowej cenie" - mówi szef PGNiG.

Badanie opinii publicznej zostało zrealizowane przez Kantar na zlecenie PGNiG w listopadzie 2019 r. na reprezentatywnej grupie 1 tys. osób.

KOMENTARZE ( 2 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: ~b 04.01.2020r. 18:32
Ewentualne usunięcie prezesa może się nam odbić czkawką już za kilka miesięcy. Panowie decydenci zastanówcie się... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowedź: 08-01-2020r. 08:11 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE