ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
XXIII Konferencja GAZTERM 2020

Kiedy: 4 - 7 maj 2020
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Vienna House Amber Baltic
Organizator: Studio4U, Partner merytoryczny DISESERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Szef OMV martwi się o sytuację wokół Nord Stream 2
28.01.2020r. 12:02

Szef austriackiego koncernu energetycznego OMV (partnera Gazpromu przy projekcie Nord Stream 2) Rainer Seele uważa, że "działania Unii Europejskiej mające na celu wsparcie budowy gazociągu są niewystarczające" - czytamy w BiznesAlert.pl.
- Martwię się o sytuację wokół Nord Stream 2. Jak to możliwe, że inwestujemy miliardy euro w projekt, który został prawnie zatwierdzony przez wszystkie organy regulacyjne, a następnie zostaje on wstrzymany przez sankcje zewnętrzne, bez konsultacji z Europą. Dużo mówimy, ale niewiele robimy - powiedział Seele.

Według szefa OMV, przesył gazu przez Morze Bałtyckie jest najbardziej niezawodną trasą dostaw. - Nie są możliwe przerwy w dostawach. Jest to najwyższy poziom bezpieczeństwa, jaki możemy mieć - dodał.
Zdaniem szefa OMV politycy potrzebują wsparcia i ich zrozumienia dla potrzeby inwestowania w dodatkowe zdolności w celu zapewnienia bezpieczeństwa dostaw gazu do Europy.

- Doświadczenia projektu South Stream to przesłanie dla Europy, że musi wspierać budowę Nord Stream 2. Europa musi walczyć o niezależność dostaw gazu do naszego kontynentu, ponieważ stawką jest konkurencyjność naszego przemysłu - podsumował cytowany przez BiznesAlert.pl Seele.
TASS , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE