ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
XXIII Konferencja GAZTERM 2020 (Nowy termin)

Kiedy: 27 - 30 wrzesień 2020
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Vienna House Amber Baltic
Organizator: Studio4U, Partner merytoryczny DISE
XX Konferencja Rynek Gazu 2020

Kiedy: 21 - 23 październik 2020
Miejsce: Nałęczów
Organizator: Redakcja Rynku EnergiiSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Partnerzy Rosji w projekcie Nord Stream boją się amerykańskich sankcji
14.02.2020r. 08:36

Gazprom przekonuje, że jego partnerzy finansowi z Europy Zachodniej negocjują z USA obawiając się objęcia ich sankcjami przez sporny projekt Nord Stream 2.
Elena Burmistrowa stojąca na czele Gazprom Exportu powiedziała podczas dnia inwestora w Nowym Jorku, że Gazprom dostrzega wsparcie inwestorów finansowych projektu Nord Stream 2 z Europy Zachodniej, którzy "kontynuują negocjacje z ich kolegami po drugiej stronie oceanu na wszystkich poziomach i, oczywiście, dają w ten sposób nadzieję na najlepsze rozwiązanie dla wszystkich".

Niemiecki Handelsblatt zasugerował, że Waszyngton rozważa wprowadzenie sankcji wobec partnerów finansowych Nord Stream 2, które mogłyby zmusić Gazprom do samotnego dokończenia projektu. Jego partnerzy finansowi z Europy Zachodniej to: Uniper, Wintershall, OMV, Engie i Shell. Wycofanie się tych firm z finansowania Nord Stream 2 na tym etapie oznaczałoby dodatkowe opóźnienie i koszty, ale prawdopodobnie nie zatrzymałoby budowy.
Nord Stream 2 AG ustalił oficjalnie datę ukończenia budowy spornego gazociągu z Rosji do Niemiec na koniec 2020 roku. Wcześniej prezydent Rosji Władimir Putin mówił o opóźnieniu rozpoczęcia dostaw do końca tego roku lub pierwszego kwartału 2021 roku. Pierwotnie Nord Stream 2 miał być gotowy do końca 2019 roku, ale liczne przeszkody, w tym wycofanie się firmy budującej gazociąg na Morzu Bałtyckim o nazwie Allseas przez groźbę sankcji USA, opóźniły jego realizację.
TASS , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE