ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Łączenie sektorów - polski sposób na neutralność klimatyczną

Kiedy: 18 czerwiec 2020
Miejsce: Webinarium
Organizator: Forum Energii
XXIII Konferencja GAZTERM 2020 (Nowy termin)

Kiedy: 27 - 30 wrzesień 2020
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Vienna House Amber Baltic
Organizator: Studio4U, Partner merytoryczny DISESERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGNiG będzie gazyfikować Polskę wschodnią LNG dostarczanym z Litwy
12.03.2020r. 13:08

PGNiG informuje, że wskaźnik gazyfikacji Polski w 2019 roku sięgnął 64 procent. Polska planuje osiągnąć około 90 procent do końca 2022 roku zgodnie z planami rządowymi. Posłuży do tego między innymi LNG dostarczane za pośrednictwem terminalu w Kłajpedzie - czytamy w BiznesAlert.pl.
- Uruchamiamy ciekawą opcję dostępu do LNG dla całej ściany wschodniej poprzez quasi-terminal w Kłajpedzie. Nasze działania operacyjne spowodują, że północna część Rzeczpospolitej, a także kraje bałtyckie, będą obsługiwane z tego kierunku - zapowiedział Jarosław Wróbel, wiceprezes PGNiG.
PGNiG podpisał umowę na wyłączne użytkowanie stacji przeładunkowej LNG na TIR-y w litewskiej Kłajpedzie. Ma tam do dyspozycji pięć zbiorników po 1000 m sześc. pozwalających zgromadzić 2250 ton LNG - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE