ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
XXIII Konferencja GAZTERM 2020 (Nowy termin)

Kiedy: 27 - 30 wrzesień 2020
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Vienna House Amber Baltic
Organizator: Studio4U, Partner merytoryczny DISESERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGNiG nie planuje rozmów na temat zmian w umowach z dostawcami gazu do Polski
26.03.2020r. 06:34

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podkreśla, że jest zbyt wcześnie, aby ocenić wpływ epidemii koronawirusa na krajowe zapotrzebowanie na gaz w Polsce. W związku z tym nie planuje rozmów na temat zmian w umowach - czytamy w BiznesAlert.pl.
Z analizy firmy konsultingowej Rystad Energy wynika, że zapotrzebowanie na gaz w Europie może spaść o ponad 4 procent w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Będzie to efekt ograniczonej działalności gospodarczej w krajach Unii Europejskiej, które zaostrzają środki bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa.

Polska buduje nową infrastrukturę gazową, w oparciu o założenie, że popyt na gaz będzie rósł. Ze strategii spółek skarbu państwa wynika, że gaz ma stać się paliwem przejściowym pozwalającym ograniczyć zużycie węgla przy produkcji energii elektrycznej.
Polskie LNG rozbudowuje gazoport z obecnych 5 do 7,5 mld m sześc. gazu rocznie. Ma tego dokonać do końca 2021 roku. Trwają także przygotowania do budowy Baltic Pipe umożliwiającego dostawy gazu z Norwegii przez Danię jesienią 2022 roku. Te projekty mają zwiększyć dywersyfikację źródeł i kierunków dostaw gazu ziemnego do Polski. - W tej chwili jest zdecydowanie za wcześnie, aby ocenić wpływ obecnej sytuacji na popyt na gaz w Polsce. PGNiG ma różne instrumenty działania (umowne, dostęp do infrastruktury), które pozwalają elastycznie reagować na zmiany popytu na gaz ziemny - przekazało PGNiG agencji Reuters. - Obecnie firma nie prowadzi żadnych rozmów w tej sprawie i na razie ich nie planuje - podkreśliła cytowana przez BiznesAlert.pl spółka.
Reuters , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE