ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Łączenie sektorów - polski sposób na neutralność klimatyczną

Kiedy: 18 czerwiec 2020
Miejsce: Webinarium
Organizator: Forum Energii
XXIII Konferencja GAZTERM 2020 (Nowy termin)

Kiedy: 27 - 30 wrzesień 2020
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Vienna House Amber Baltic
Organizator: Studio4U, Partner merytoryczny DISESERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Gazprom ograniczył wydobycie gazu do poziomu z 2016 r.
02.04.2020r. 17:37

Gazprom ogranicza wydobycie od stycznia br., co jest spowodowane wyjątkowo ciepłą zimą oraz koniecznością zapełnienia magazynów gazu - czytamy w "BiznesAlert.pl'.


Spadek rdr wyniósł 6,5 proc. w styczniu, 5,3 proc. w lutym i 18 proc. w marcu.

Według danych Centralnego Departamentu Wysyłek Paliw, wydobycie gazu wyniosło 38,3 mld m sześc. Jest to najniższy wynik od marca 2016 r., kiedy to Gazprom wydobył 34,85 mld m sześc. gazu.

W całym pierwszym kwartale 2020 r. wydobycie gazu w ujęciu nominalnym spadło o 13,7 mld m sześc. względem pierwszego kwartału 2019 r.
Wraz ze spadkiem produkcji, zmniejsza się eksport gazu. Według danych, marcowy eksport surowca poza państwa WNP spadł do 13 mld m sześc. W marcu 2019 r. ten eksport wyniósł 16,08 mld m sześc.

Tranzyt przez terytorium Ukrainy w dalszym ciągu nie spełnia założeń nowej umowy przesyłowej pomiędzy Gazpromem a Naftogazem. W pierwszym kwartale Gazprom zmniejszył przesył gazu przez Ukrainę o 53 proc. względem pierwszego kwartału w 2019 r. do wartości nominalnej 11,1 mld m sześc. - informuje "BiznesAlert.pl".

BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE