ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Łączenie sektorów - polski sposób na neutralność klimatyczną

Kiedy: 18 czerwiec 2020
Miejsce: Webinarium
Organizator: Forum Energii
XXIII Konferencja GAZTERM 2020 (Nowy termin)

Kiedy: 27 - 30 wrzesień 2020
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Vienna House Amber Baltic
Organizator: Studio4U, Partner merytoryczny DISESERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Venture Global LNG zakończył pomyślnie testy techniczne terminala Calcasieu Pass
03.04.2020r. 13:31

Venture Global LNG, deweloper terminalu LNG Calcasieu Pass, z którego wysyłane będą ładunki gazu skroplonego do Polski na mocy kontraktu z PGNiG, poinformował, że prace nad instalacją idą zgodnie z planem - czytamy w BiznesAlert.pl.
- Testy potwierdziły inżynierię, funkcjonalność i wydajność systemu działania Calcasieu Pass zaledwie siedem miesięcy po ostatecznej decyzji inwestycyjnej projektu - podało Venture Global LNG. Jednoska ma mieć przepustowość 10 mln ton LNG rocznie.

W ramach realizacji projektu przeprowadzono test obciążeniowy na pełnym zestawie urządzeń, aby wykazać, że wszystkie elementy systemu działają razem w normalnych warunkach pracy. Test replikuje i symuluje warunki na miejscu, a każdy komponent, który zostanie wysłany i obsługiwany na miejscu, jest uruchamiany i zatwierdzany w celu weryfikacji funkcjonalności i wydajności całego systemu.
- Udany test pokazuje siłę projektu i to, że sprzęt będzie działał poprawnie po zainstalowaniu, co jest kamieniem milowym i ważnym wskaźnikiem terminowej realizacji całego projektu - czytamy w cytowanym przez BiznesAlert.pl komunikacie Venture Global LNG.
LNG World News , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE