ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Łączenie sektorów - polski sposób na neutralność klimatyczną

Kiedy: 18 czerwiec 2020
Miejsce: Webinarium
Organizator: Forum Energii
XXIII Konferencja GAZTERM 2020 (Nowy termin)

Kiedy: 27 - 30 wrzesień 2020
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Vienna House Amber Baltic
Organizator: Studio4U, Partner merytoryczny DISESERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ukraiński operator gazociągów dołączył do ENTSOG w roli obserwatora
04.04.2020r. 10:27

Operator gazociągów transportowych na Ukrainie dołączył w roli obserwatora do zrzeszenia Europejskiej Sieci Operatorów Systemów Przesyłowych Gazu (ENTSOG) - informuje "BiznesAlert.pl".
Operator Systemu Gazociągów Transportowych Ukrainy (OGTSU) dołączył do ENTSOG jako obserwator. Prezes firmy Sierhiy Makogon wyraził zadowolenie z tej współpracy, która była dotąd prowadzona przy harmonizacji prawa ukraińskiego z unijnym.

Od 2010 r. Ukraina jest członkiem Wspólnoty Energetycznej, podmiotu ustanowionego w 2005 r. pomiędzy UE a państwami trzecimi w celu rozszerzenia unijnego wewnętrznego rynku energii na Europę Południowo-Wschodnią i inne obszary.
Według Makogona, wejście do ENTSOG pozwoli OGTSU na dalszą integrację z rynkiem gazu w Europie.
Jednym z pól współpracy z ENTSOG ma być wspólne reagowanie na sytuacje kryzysowe w relacjach Ukrainy z Gazpromem przesyłającym gaz przez gazociągi ukraińskie do państw UE - czytamy w "BiznesAlert.pl".
BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE