ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Łączenie sektorów - polski sposób na neutralność klimatyczną

Kiedy: 18 czerwiec 2020
Miejsce: Webinarium
Organizator: Forum Energii
XXIII Konferencja GAZTERM 2020 (Nowy termin)

Kiedy: 27 - 30 wrzesień 2020
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Vienna House Amber Baltic
Organizator: Studio4U, Partner merytoryczny DISESERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rekordowa ilość gazu w podziemnych magazynach na Ukrainie
06.04.2020r. 16:29

Na koniec marca w podziemnych magazynach na Ukrainie, znajdowało się 15,9 mld m sześc. gazu - poinformował za Ukrtransgaz "BiznesAlert.pl".


Ukraina zanotowała rekordową od 10 lat ilość gazu zgromadzonego w podziemnych magazynach. Na koniec marca było to 15,9 mld m sześc., co w porównaniu do tego samego okresu 2019 r. stanowi wzrost o 20 proc. Z tej ilości, 1,6 mld m sześc. należy do odbiorców zagranicznych, którzy skorzystali z formuły bezcłowego magazynowania swojego gazu, która zezwala na przechowywanie surowca w magazynach bez dodatkowych opłat celnych przez 1095 dni - czytamy w "BiznesAlert.pl".
Według Ukrtransgazu istnieją trzy przyczyny tak dużej ilości zmagazynowanego gazu: liczba i pojemność magazynów, które na początku sezonu grzewczego przyjęły go w ilości 21,8 mld m sześc., ciepła zima, co spowodowało wykorzystanie 6,06 mld sześc. w sezonie grzewczym 2019-2020 (w poprzednim sezonie było to 8,5 mld m sześc.) oraz rozpoczęcie tłoczenia gazu do magazynów w marcu a nie w kwietniu jak było rok wcześniej.
BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE