ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
Łączenie sektorów - polski sposób na neutralność klimatyczną

Kiedy: 18 czerwiec 2020
Miejsce: Webinarium
Organizator: Forum Energii
XXIII Konferencja GAZTERM 2020 (Nowy termin)

Kiedy: 27 - 30 wrzesień 2020
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Vienna House Amber Baltic
Organizator: Studio4U, Partner merytoryczny DISESERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Chiny zwolniły z podatku część firm z USA, które dostarczają LNG
08.04.2020r. 08:01

Reuters ustalił, że Chiny zaczęły udzielać zwolnień podatkowych niektórym firmom amerykańskim dostarczającym LNG, przez co pierwsze gazowce wyruszyły już do Państwa Środka - czytamy w BiznesAlert.pl.
To pierwszy sygnał tego typu od marca 2019 roku, kiedy spór handlowy USA-Chiny spowodował podwyżkę taryf na import LNG z USA do 25 procent. Refinitiv Eikon ustalił, że do Chin zmierza obecnie pięć tankowców ze Stanów Zjednoczonych. Dotrą tam na przełomie kwietnia i maja.

Źródła Reutersa przekonują, że taryfy zostały obniżone do zera. Firmy zainteresowane zwolnieniem z cła są proszone o comiesięczne wnioski o taki ruch do ministerstwa finansów Chin. Pierwsze aplikacje miały spłynąć na początku marca po porozumieniu USA-Chiny o złagodzeniu restrykcji.
Ośrodek ICIS prognozuje spadek zapotrzebowania na LNG w Państwie Środka, Japonii i Korei Południowej. Import do Chin w 2020 roku może spaść o 5,2 procent do 58,1 mln ton, do Japonii o ,1 procent do 76,2 mln ton i do Korei Południowej o 4,7 procent do 38,5 mln ton. Powodem jest pandemia koronawirusa zmniejszająca zapotrzebowanie na to paliwo - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters/ICIS , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE