ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
XXIII Konferencja GAZTERM 2020

Kiedy: 27 - 30 wrzesień 2020
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Vienna House Amber Baltic
Organizator: Studio4U, Partner merytoryczny DISE
XX Konferencja Rynek Gazu 2020

Kiedy: 21 - 23 październik 2020
Miejsce: Nałęczów
Organizator: Redakcja Rynku EnergiiSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Przychody Gazpromu ze sprzedaży gazu na zagraniczne rynki spadły o 51,6 proc.
21.05.2020r. 12:01

Federalna Służba Celna informuje, że przychody Gazpromu ze sprzedaży gazu na zagraniczne rynki spadły o 51,6 proc. w pierwszym kwartale roku - czytamy w BiznesAlert.pl.
Według FSC przychód Gazpromu z eksportu gazu wyniósł 6,812 mld dolarów w okresie styczeń-kwiecień. W pierwszym kwartale ubiegłego roku Gazprom zanotował przychód w wysokości 14,1 mld dolarów, co oznaczało wzrost o 11 proc. w stosunku do pierwszego kwartału 2018 r.

Fizyczna sprzedaż gazu spadła o 24,2 proc. do poziomu 46,6 mld m sześc. gazu.
Wcześniej okazało się, że najwięksi klienci Gazpromu znacznie zredukowali swoje zakupy gazu w Rosji. Niemcy o ponad 45 proc. a Turcja, która dotychczas była trzecim importerem gazu, aż siedmiokrotnie zmniejszyła zakupy gazu od Gazpromu. Wyniki kwartalne spółki również nie są optymistyczne dla petersburskiego koncernu. W pierwszym kwartale roku Gazprom po raz pierwszy w historii odnotował stratę - czytamy w BiznesAlert.pl.
FSC , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE