ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
XXIII Konferencja GAZTERM 2020

Kiedy: 27 - 30 wrzesień 2020
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Vienna House Amber Baltic
Organizator: Studio4U, Partner merytoryczny DISE
XX Konferencja Rynek Gazu 2020

Kiedy: 21 - 23 październik 2020
Miejsce: Nałęczów
Organizator: Redakcja Rynku EnergiiSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Wintershall Dea wywiązał się ze swoich zobowiązań finansowych wobec Nord Stream 2
21.05.2020r. 12:54

- Dokonaliśmy ostatniej płatności w ramach naszego zobowiązania wobec projektu Nord Stream 2 - powiedział cytowany przez BiznesAlert.plprezes Wintershall Dea Mario Meren w rozmowie z RIA Nowosti.
W kwietniu austriacki koncern poinformował, że dotychczas zrealizował płatności w wysokości 712 mln euro. Niemiecki Uniper pod koniec 2019 roku informował, że wysokość jego wpłat na tamten czas wynosiła 700 mln euro. Brytyjsko-holenderski Royal Dutch Shell oraz francuski Engie nie podały do publicznej wiadomości informacji o zobowiązaniach.

Pięć europejskich firm energetycznych zaangażowanych w finansowanie projektu Nord Stream 2 zobowiązało się do wpłaty 950 mln euro od każdego na rzecz budowy bałtyckiego projektu Gazpromu. Pozostałą część kwoty budowy szacowanej na dziewięć miliardów euro miał pokryć Gazprom ze środków własnych. Pieniądze przelewane na konto Nord Stream 2 AG przez europejskie firmy są w formie oprocentowanej pożyczki, którą Gazprom będzie spłacać po uruchomieniu gazociągu.
Wcześniej na powstanie konsorcjum budujące i operujące Nord Stream 2 nie wyraził zgody polski Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów tłumacząc, że powstanie takiego podmiotu zagrażałoby bezpieczeństwu dostaw gazu do Polski i wpłynęłoby na kształt rynku energetycznego w naszej części Europy - czytamy w BiznesAlert.pl.
RIA Nowosti , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE