ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
XXIII Konferencja GAZTERM 2020 (Nowy termin)

Kiedy: 27 - 30 wrzesień 2020
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Vienna House Amber Baltic
Organizator: Studio4U, Partner merytoryczny DISE
XX Konferencja Rynek Gazu 2020

Kiedy: 21 - 23 październik 2020
Miejsce: Nałęczów
Organizator: Redakcja Rynku EnergiiSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Gaz-System: usługa tranzytu na gazociągu jamalskim realizowana zgodnie z zamówieniami klientów
26.05.2020r. 14:58

Usługa tranzytu na gazociągu jamalskim jest realizowana przez Gaz-System na bieżąco, zgodnie z zamówieniami klientów. Korzystanie z przepustowości tego gazociągu odbywa się na podstawie prawa unijnego w formule udziału w aukcjach - przekazał w komunikacie Gaz-System.
Zamówienia są w całości zrealizowane, a przy tak niskich poziomach zamówienia przepustowości z kierunku wschodniego nie ma potrzeby pracy tłoczni przez całą dobę. W związku z tym gazociąg jamalski nie pracuje cały czas. Okresowo, w przypadku gdy zamówienia gazu z kierunku Niemiec są wyższe od tych z kierunku wschodniego, może być także uruchamiany fizyczny przesył w punkcie Mallnow Rewers z kierunku Niemiec do Polski.

Jednocześnie przypominam, że do 31 maja tego roku na gazociągu jamalskim nie ma rezerwacji przepustowości. Zamawianie przepustowości do końca maja odbywa się w aukcjach w produktach dobowych i śróddziennych według zapotrzebowania klientów.

To klienci decydują, w jakim stopniu chcą korzystać z gazociągu jamalskiego. Obecnie zamówienia są znacznie mniejsze, ale przepustowość jest zamawiana każdego dnia począwszy od 17 maja 2020 r.

Od 1 czerwca na gazociągu jamalskim jest zarezerwowana przepustowość w produkcie miesięcznym. Także w okresie od 1 lipca do 30 września br. zamówiona została przepustowość w produkcie kwartalnym.
Natomiast aukcje roczne na kolejny rok gazowy tj. rok rozpoczynający się od 1 października 2020, odbędą się w lipcu.

W celu uzyskania dokładnych informacji nt. wyników aukcji przepustowości w punktach wejścia/wyjścia na polskim odcinku gazociągu Jamał-Europa zapraszamy do skorzystania z Platformy GSA.

Od 6 lipca 2020 r. aukcje przepustowości w punkcie Mallnow będą się odbywać na platformie RBP, a na pozostałych punktach gazociągu jamalskiego, tak jak dotychczas, na Platformie GSA.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE