ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
XXIII Konferencja GAZTERM 2020 (Nowy termin)

Kiedy: 27 - 30 wrzesień 2020
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Vienna House Amber Baltic
Organizator: Studio4U, Partner merytoryczny DISE
XX Konferencja Rynek Gazu 2020

Kiedy: 21 - 23 październik 2020
Miejsce: Nałęczów
Organizator: Redakcja Rynku EnergiiSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Dostawy gazu z Turkish Stream dotrą na Węgry w październiku 2021 roku
05.06.2020r. 10:46

Dostawy gazu z czarnomorskiego gazociągu Turkish Stream mają dotrzeć na Węgry w październiku 2021 roku. Poinformował o tym minister spraw zagranicznych i handlu Węgier Peter Szijjarto - czytamy w BiznesAlert.pl.
Tłoczenie gazu z Bułgarii do Serbii ma się rozpocząć na początku 2021 roku. Tak zakomunikował minister górnictwa i energetyki Serbii Aleksandar Antic. Podkreślił, że cały odcinek gazociągu przesyłowego pomiędzy Bułgarią a Węgrami został już położony. Problemy wynikają z opóźnień realizacji inwestycji po stronie bułgarskiej. Pierwotnie gazociąg biegnący przez terytorium Bułgarii, od granicy z Turcją do granicy z Serbią, miał operacyjnie funkcjonować na początku 2020 roku. Jednak w wyniku problemów z wyłonieniem głównego wykonawcy inwestycji, a potem ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, budowa zanotowała duże opóźnienie, które jest szacowane na co najmniej rok.
Serbski minister wskazał również, że priorytetem Serbii w dziedzinie energetyki gazowej jest dywersyfikacja źródeł i kierunków dostaw gazu. Jednym z projektów jest budowa łącznika międzysystemowego pomiędzy Serbią i Bułgarią, który umożliwi dostęp do gazu płynącego Południowym Korytarzem Gazowym z Azerbejdżanu - czytamy w BiznesAlert.pl.
mre.gov/rs.n1info , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE