ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
XXIII Konferencja GAZTERM 2020 (Nowy termin)

Kiedy: 27 - 30 wrzesień 2020
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Vienna House Amber Baltic
Organizator: Studio4U, Partner merytoryczny DISE
XX Konferencja Rynek Gazu 2020

Kiedy: 21 - 23 październik 2020
Miejsce: Nałęczów
Organizator: Redakcja Rynku EnergiiSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Białoruś chce dialogu z Rosjanami o współpracy w sektorze gazowym
05.06.2020r. 12:57

Ministerstwo energetyki Białorusi oczekuje konstruktywnego dialogu z Rosjanami o współpracy w sektorze gazowym. Jest gotowe rozmawiać o warunkach dostaw od Gazpromu, który zarzucił Mińskowi zaleganie z płatnościami - czytamy w BiznesAlert.pl.
Białorusini utrzymują, że nie mają długów w Gazpromie. - Ministerstwo energetyki kontynuuje kontakty w sprawie dostaw gazu ze swym rosyjskim odpowiednikiem. Na początku czerwca skierowało list do prezesa Gazpromu Aleksieja Millera, określając kluczowe sprawy agendy dwustronnej i propozycje ich omówieni, w tym warunki dostaw gazu w 2020 roku oraz metodologię wyliczania ceny dostaw od pierwszego stycznia 2020 roku - przekazał resort agencji BiełTA.
Ministerstwo przyznaje, że między Biełtopgazem, Naftanem, czyli białoruskimi klientami Rosjan, a Gazprom Transgaz Belarus, czyli spółką Gazpromu na Białorusi, powstały różnice zdań w sprawie wyceny kosztów dostarczonego gazu z punktu widzenia jego kaloryczności. Resort apeluje do Rosjan o przekazanie opisu metodologii zastosowanej przy ich wyliczeniach i deklaruje gotowość do ich porównania z metodologią Beltopgazu - czytamy w BiznesAlert.pl.
BiełTA , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE