ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
XXIII Konferencja GAZTERM 2020 (Nowy termin)

Kiedy: 27 - 30 wrzesień 2020
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Vienna House Amber Baltic
Organizator: Studio4U, Partner merytoryczny DISE
XX Konferencja Rynek Gazu 2020

Kiedy: 21 - 23 październik 2020
Miejsce: Nałęczów
Organizator: Redakcja Rynku EnergiiSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Cichocki: Polska czeka na decyzję Naftogazu ws. dostaw LNG z USA na Ukrainę
06.06.2020r. 11:47

Bartosz Cichocki, ambasador RP na Ukrainie zadeklarował, że za memorandum Polski, Ukrainy i USA o współpracy gazowej może pójść umowa, ale zależy to od decyzji ukraińskiego Naftogazu - informuje "BiznesAlert.pl".
"To bardzo interesujący biznes gazowy. Zgodziliśmy się co do memorandum między Polską, Ukrainą a USA podpisanym we wrześniu 2019 r. w sprawie dostaw amerykańskiego gazu przez Polskę na Ukrainę. Mimo to trwają równoległe rozmowy między Naftogazem i Gazpromem i czekamy, który kierunek ukraińska firma zdecyduje się wybrać: zakupy z Rosji czy handel przez Polskę"- powiedział ambasador Cichocki w wywiadzie dla agencji "Interfax-Ukraine".

Naftogaz poinformował na Twitterze, że nie prowadzi rozmów z Gazpromem. Polacy wysyłają już gaz na Ukrainę. PGNiG wysłało tam w pierwszym kwartale 2020 r. 690 mln m sześc. gazu. Ten handel mógłby się rozwinąć w razie podpisania umowy o dostawach LNG z USA przez Polskę na Ukrainę - czytamy w "BiznesAlert.pl".
PGNiG informowało w zeszłym tygodniu, że rozmowy z Naftogazem, na razie, nie przyniosły kontraktu długoterminowego, choć w dalszym ciągu trwają.

Jak podaje "Interfax-Ukraine", Rada Ministrów Ukrainy na posiedzeniu 3 czerwca zatwierdziła memorandum w sprawie ewentualnych dostaw LNG z USA na Ukrainę i rozwoju infrastruktury gazowej z Polską.
Interfax-Ukraine , BiznesAlert, CIRE.PL

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: algas 07.06.2020r. 17:41
Podpiszą umowę z tym, kto przymknie oczy na permanentne niepłatności.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE