ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
XXIII Konferencja GAZTERM 2020 (Nowy termin)

Kiedy: 27 - 30 wrzesień 2020
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Vienna House Amber Baltic
Organizator: Studio4U, Partner merytoryczny DISE
XX Konferencja Rynek Gazu 2020

Kiedy: 21 - 23 październik 2020
Miejsce: Nałęczów
Organizator: Redakcja Rynku EnergiiSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Gazprom finalizuje przejęcie aktywów spółki Strojtransneftegaz
26.06.2020r. 14:44

Gazprom finalizuje przejęcie aktywów Strojtransneftegaza spółki, której większościowym udziałowcem jest oligarcha Giennadij Timczenko - czytamy w BiznesAlert.pl.
Strojtransneftegaz (STNG) jest największym kontrahentem Gazpromu. Firma bierze udział w większości dużych projektów infrastrukturalnych koncernu gazowego.

Według źródła agencji TASS, przejęcie ma nastąpić "w najbliższym czasie".
Kilka dni temu pojawiły się informacje, że Stojtransneftegaz został wykonawcą 800 km odcinka gazociągu Siła Syberii łączącego pola gazowe Kowykta z polem Czajanda. Wartość kontraktu oficjalnie sięga ponad 160 mld rubli.

Gazprom sygnalizował już w 2019 roku, że zamierza przedstawić ofertę kupna firm realizujących projekty Gazpromu. Chodzi o STNG oraz o byłą firmę Arkadija Rotenberga - Strojgazmontaż. Prawdopodobnie podmioty te zasiliłby Gazstrojprom, spółkę Gazpromu założoną w 2018 roku, która jest odpowiedzialna za prace konstruktorskie - czytamy w BiznesAlert.pl.
TASS , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE