ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
XXIII Konferencja GAZTERM 2020 (Nowy termin)

Kiedy: 27 - 30 wrzesień 2020
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Vienna House Amber Baltic
Organizator: Studio4U, Partner merytoryczny DISE
XX Konferencja Rynek Gazu 2020

Kiedy: 21 - 23 październik 2020
Miejsce: Nałęczów
Organizator: Redakcja Rynku EnergiiSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Polska zabiega w UE o dofinansowanie inwestycji w infrastrukturę gazową, która mogłaby posłużyć do transportu wodoru
29.06.2020r. 13:52

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda zdradził, że Polska zabiega na arenie Unii Europejskiej o dofinansowanie inwestycji w infrastrukturę gazową, która w przyszłości będzie mogła posłużyć do transportu wodoru - czytamy w BiznesAlert.pl.
- Polska będzie dążyła do tego, aby było stosunkowo łatwe finansowanie technologii pomostowych, czyli tych między energetyką węglową a odnawialną. Dlatego myślimy mocno o inwestycji w infrastrukturę gazu ziemnego. Ona jako infrastruktura przesyłowa śle gaz, ale chcemy, aby Polska była krajem tranzytowym miksu gazu ziemnego i wodoru, który jest paliwem ekologicznym. Staramy się, aby dało się finansować tę infrastrukturę ze środków europejskich - powiedział wiceminister Puda na konferencji Europower 2020.
Zdradził, że przygotowanie polskiego stanowiska w sprawie Funduszu Sprawiedliwej Transformacji to zadanie nowej grupy roboczej w rządzie, która zajmuje się już opracowaniem określonych propozycji.
BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE