ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
XXIII Konferencja GAZTERM 2020 (Nowy termin)

Kiedy: 27 - 30 wrzesień 2020
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Vienna House Amber Baltic
Organizator: Studio4U, Partner merytoryczny DISE
XX Konferencja Rynek Gazu 2020

Kiedy: 21 - 23 październik 2020
Miejsce: Nałęczów
Organizator: Redakcja Rynku EnergiiSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zapytanie o przyłączenie gazu do Elektrowni Ostrołęka C wpłynęło do operatora sieci przesyłowej
03.07.2020r. 15:36

Wiceprezes Gaz-System Krzysztof Jackowski potwierdził, że zapytanie o przyłączenie gazu do Elektrowni Ostrołęka C wpłynęło do operatora sieci przesyłowej - czytamy w "BiznesAlert.pl".
Krzysztof Jackowski potwierdził wpłynięcie takiego zapytania. Dodał jednak, że trwają dalsze rozmowy z inwestorem. "Ustalane są szczegóły techniczne" - podkreślił. Inwestorem jest spółka Elektrownia Ostrołęka, której udziałowcami są obecnie Energa i Enea (po 50 procent).

Gaz-System prowadził rozmowy o przyłączeniu gazowym Elektrowni Ostrołęki C. Właściciele projektu podjęli decyzję biznesową o przestawieniu zakładu na paliwo gazowe na początku czerwca. Partnerami projektu są Energa, Enea, a także nowy właściciel Energi, PKN Orlen. Gaz-System udostępni swoją sieć przesyłową w celu realizacji dostaw gazu do tego obiektu. Najważniejsze są tutaj parametry inwestycji.
Podmioty przemysłowe, planujące przyłączyć się do sieci gazowej, powinny brać to pod uwagę i każdorazowo konsultować warunki przyłączenia z Gaz-Systemem. Wówczas każdy inwestor będzie znał wszystkie okoliczności niezbędne do podjęcia decyzji inwestycyjnej - czytamy w "BiznesAlert.pl".
BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE