ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:



PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU




SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Gaz-System pozyskał finansowanie na realizację strategicznych inwestycji w latach 2020-2025
07.07.2020r. 11:59 07.07.2020r. 11:31

We wtorek, 7 lipca 2020 Gaz-System podpisał umowę kredytową z konsorcjum złożonym z 10 banków, w ramach której zapewnił sobie finansowanie do maksymalnej wartości 5,5 mld zł. Środki pozyskane z kredytu zostaną przeznaczone na realizację strategii inwestycyjnej w latach 2020-2025.
"Podpisana w dniu dzisiejszym umowa ma na celu zapewnienie stabilnego źródła finansowania dla realizowanych przez grupę Gaz-System projektów takich jak m.in. Baltic Pipe i rozbudowa Terminala LNG w Świnoujściu. Uzyskane w umowie kredytowej warunki są potwierdzeniem dobrej sytuacji płynnościowej spółki" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Tomasz Stępień.
W skład konsorcjum banków, z którymi została podpisana umowa weszły: Bank Gospodarstwa Krajowego, BNP Paribas Bank Polska, CaixaBank Oddział w Polsce, Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski, Bank Millennium, China Construction Bank (Europe) Oddział w Polsce, Credit Agricole Bank Polska, Alior Bank, mBank, Bank of China (Luxembourg) Oddział w Polsce.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie




cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE