ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
XXIII Konferencja GAZTERM 2020

Kiedy: 27 - 30 wrzesień 2020
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Vienna House Amber Baltic
Organizator: Studio4U, Partner merytoryczny DISE
XX Konferencja Rynek Gazu 2020

Kiedy: 21 - 23 październik 2020
Miejsce: Nałęczów
Organizator: Redakcja Rynku EnergiiSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Poziom inwestycji na rozwój offshore w USA może osiągnąć podobny pułap jak ropa naftowa i gaz
08.07.2020r. 13:25

Financial Times informuje o dużej zmianie w postrzeganiu potencjału morskiej energetyki wiatrowej. Poziom inwestycji może osiągnąć 78 miliardów dolarów tylko w tej dekadzie. Podobny pułap jest przewidywany w obszarze ropy naftowej - czytamy w BiznesAlert.pl.
W obecnej dekadzie USA planują zainwestować 82 miliardów dolarów w rozwój wydobycia ropy i gazu. Dla porównania, w latach 2010-2020 w sektorze oil&gas zostały przeprowadzone inwestycje o wartości 154 miliardów dolarów. Teraz spadną prawie o połowę. Administracja Trumpa poszukuje nowych obszarów wydobycia ropy, lecz nie jest to proste ze względu na wysokie koszty poszukiwań i obawy o wpływ na środowisko. Amerykańska agencja Energy Information Administration (EIA) szacuje, że wydobycie ropy na obszarach morskich zwiększy się zaledwie o 200 tysięcy baryłek dziennie do 2030 roku.

Potencjał amerykańskiego sektora offshore po stronie Atlantyku może sięgnąć 22 GW, co umożliwi zaopatrzenie ponad 10 milionów domów w energię - podaje amerykańskie biuro ds. zarządzania energetyką morską (ang. Bureau of Ocean Energy Management, Boem).
Inwestorzy branży OZE przekonują, że ostatnie cztery lata były owocne dla morskiej energetyki wiatrowej w USA. Planowana jest budowa dużych elektrowni wiatrowych np. w stanie Massachusetts. Obecnie Boem konsultuje budowę elektrowni wiatrowej Vineyard Wind o mocy 800 MW, w skład której wchodziło by 100 turbin. Na wodach Wirginii została zakończona instalacja dwóch turbin wiatrowych, co stanowi wstęp do budowy elektrowni o mocy 2,6 GW, która ma się rozpocząć w 2024 roku. W kwietniu gubernator Wirginii podpisał ustawę o czystej gospodarce, która do 2034 roku wymaga instalacji co najmniej 5,2 GW na morzu. Nowy Jork planuje budowę 9 GW do 2035 roku, New Jersey - 7,5 MW.

Financial Times informuje, że projekty wymagają na początku sporych nakładów inwestycyjnych tj. miliarda dolarów w przeliczeniu na 250 MW mocy. Koszty w ciągu dekady mają spaść o 40 procent. Jeśli chodzi o cenę energii, to jeszcze kilka lat temu sięgała 150-170 dol./MWh. W przypadku elektrowni Vineyard Wind cena wyprodukowanej energii wynosi 65-80 dol./MWh - czytamy w BiznesAlert.pl.
Financial Times , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE