ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
XXIII Konferencja GAZTERM 2020 (Nowy termin)

Kiedy: 27 - 30 wrzesień 2020
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Vienna House Amber Baltic
Organizator: Studio4U, Partner merytoryczny DISE
XX Konferencja Rynek Gazu 2020

Kiedy: 21 - 23 październik 2020
Miejsce: Nałęczów
Organizator: Redakcja Rynku EnergiiSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kwieciński: Polska jest bardziej odporna na kryzys niż inne kraje europejskie
09.07.2020r. 13:24

- Polska dzięki dywersyfikacji gospodarki oraz wsparciu rządowemu w postaci tarcz antykryzysowych przechodzi obecny kryzys stosunkowo łagodnie w porównaniu do innych państw europejskich. Widać to również po wynikach naszej spółki i i ilości sprzedanego gazu w pierwszym półroczu tego roku - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl prezes PGNiG Jerzy Kwieciński podczas spotkania z dziennikarzami.
W pierwszym półroczu PGNiG zwiększył sprzedaż gazu o jeden procent w stosunku do analogicznego okresu 2019 roku. W pierwszym 2020 r. roku było to siedem procent więcej aniżeli w pierwszym kwartale ubiegłego roku. - Drugi kwartał był trudniejszy, jednak nie aż tak, jak przewidywaliśmy wcześniej - powiedział prezes PGNiG Jerzy Kwieciński.

Kwieciński dodał, że w porównaniu do innych europejskich państw jest to bardzo dobry wynik. - W niektórych krajach, np. na Słowacji, popyt na gaz spadł w kwietniu nawet o 25- 35 proc., a w Polsce spadek wyniósł tylko 3 proc. W pierwszym półroczu popyt na gaz urósł w Polsce o 1 proc., podczas gdy np. w Niemczech spadło 5 proc., a we Francji o 12 - powiedział Jerzy Kwieciński cytowany przez "Puls Biznesu".
- Kwiecień i maj okazały się chłodniejsze od analogicznych miesięcy 2019 r. Ponadto polska energetyka jest w relatywnie niewielkim stopniu zależna od gazu, a znaczną część surowca zużywa przemysł - mówił dalej cytowany przez "Puls Biznesu". Jerzy Kwieciński.

Prezes odniósł się również do struktury zużycia gazu w przemyśle i energetyce. - Energetyka w Polsce generuje około siedmiu procent całkowitego popytu na gaz. Mamy również rozbudowany przemysł chemiczny, nawozowy czy rafineryjny, który generuje duży popyt błękitnego paliwa. Poza dużymi firmami, widzimy też znaczny trend w przechodzeniu na gaz wśród małych i średnich przedsiębiorstw. To też w głównej mierze pokazuje siłę polskiej gospodarki jako zdywersyfikowanej - podkreślił prezes Kwieciński.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE