ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
XXIII Konferencja GAZTERM 2020 (Nowy termin)

Kiedy: 27 - 30 wrzesień 2020
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Vienna House Amber Baltic
Organizator: Studio4U, Partner merytoryczny DISE
XX Konferencja Rynek Gazu 2020

Kiedy: 21 - 23 październik 2020
Miejsce: Nałęczów
Organizator: Redakcja Rynku EnergiiSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Podwykonawca na budowie zakładu przetwórstwa gazu Amur protestował żądając wypłaty zaległych pensji
14.07.2020r. 08:46

Grupa około trzystu pracowników firmy Renaissance Heavy Industries, która jest podwykonawcą Gazprom Piererabotka Blagoweszczensk przy budowie zakładu przetwórstwa gazu Amur, protestowało przeciwko niewypłacaniu wynagrodzenia za ostatnie trzy miesiące pracy. Budowlańcy wdarli się do budynków administracyjnych i zdewastowali ich wnętrza - czytamy w BiznesAlert.pl.
Pracownicy zebrali się na placu przed budynkami administracyjnymi, aby zażądać wypłacenia zaległych pensji, których pracodawca nie wypłacał im od trzech miesięcy. Po braku reakcji ze strony kierownictwa firmy, protestujący wdarli się do budynków administracyjnych i zaczęli je niszczyć. Po kilkunastu minutach przyjechały oddziały specjalne milicji OMON oraz Rosgwardii. Wzmocnione siły porządkowe spacyfikowały protest.

Prokuratura zamierza postawić im zarzuty z artykułu o działaniach chuligańskich.
Gazprom Piererabotka Blagoweszczensk poinformował w oświadczeniu, że z jego strony nie ma zaległości finansowych wobec podwykonawcy. Według inwestora obecnie trwają negocjacje pomiędzy pracownikami a władzami firmy. Praca przy budowie postępuje bez zakłóceń.

Zakład Przetwórstwa Gazu Amur jest zlokalizowany na Syberii na Dalekim Wschodzie Rosji. Będzie to największy tego typu obiekt na świecie. Składać się będzie z sześciu linii produkcyjnych, w których odbywać się będzie oczyszczanie etanu. Pozostałe składowe jak metan,hel, butan, heksan czy pentan będą sprzedawane jako osobny produkt. Moce przerobowe zakładu mają wynosić 42 mld m sześc. oczyszczonego gazu rocznie. Przy jego budowie pracuje około 30 tys. pracowników - czytamy w BiznesAlert.pl.
Interfax/Kommiersant , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE