ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
XXIII Konferencja GAZTERM 2020

Kiedy: 27 - 30 wrzesień 2020
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Vienna House Amber Baltic
Organizator: Studio4U, Partner merytoryczny DISE
XX Konferencja Rynek Gazu 2020

Kiedy: 21 - 23 październik 2020
Miejsce: Nałęczów
Organizator: Redakcja Rynku EnergiiSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kwieciński: realizacja Zielonego Ładu wymaga budowy w Polsce jednego dużego koncernu multienergetycznego
17.07.2020r. 07:44

- Zmienia się charakter polskiej gospodarki. Brakuje nam dużych i silnych firm. Wyzwania stojące przed Unią Europejską to realizacja Nowego Zielonego Ładu. Wymaga to budowy jednego dużego koncernu multienergetycznego - powiedział prezes PGNiG Jerzy Kwieciński w wywiadzie dla radiowej Trójki, o czym informuje BiznesAlert.pl.
Jerzy Kwieciński tłumaczył, że w zakresie możliwego połączenia PGNiG z PKN Orlen dopiero co rozpoczęły się rozmowy i wspólne prace nad fuzją. - Będzie to trwało kilkanaście miesięcy. Będziemy musieli uzyskać zgodę Komisji Europejskiej. Rynek pozytywnie zareagował na ogłoszenie tej fuzji. Możemy osiągnąć większy efekt skali. PGNiG ma największe kompetencje w sektorze wydobywczym. Synergia jest naturalna - powiedział.

Podkreślił, że spółki energetyczne muszą zacząć realizować Nowy Zielony Ład. - Nasi klienci skorzystają na tym, bo będziemy mogli zaoferować konkurencyjne produkty. Przez lepszy dostęp do finansowania poprawią się możliwości dalszego inwestowania - wskazał. Dodał, że PGNiG zgodnie z aktualizacją strategii, która pojawi się jesienią tego roku, spółka chce inwestować w możliwości pozyskania gazu, nie tylko tego naturalnego, ale także biogazu. Koncern nadal będzie inwestował także w LNG i CNG.
Przypomnijmy, że PKN Orlen otrzymał od Komisji Europejskiej warunkową zgodę na przejęcie Grupy Lotos. Jednocześnie PKN Orlen i Skarb Państwa, reprezentowany przez ministra aktywów państwowych, podpisały list intencyjny w sprawie przejęcia Grupy PGNiG.
BiznesAlert
Zobacz także:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE