ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
XXIII Konferencja GAZTERM 2020 (Nowy termin)

Kiedy: 27 - 30 wrzesień 2020
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Vienna House Amber Baltic
Organizator: Studio4U, Partner merytoryczny DISE
XX Konferencja Rynek Gazu 2020

Kiedy: 21 - 23 październik 2020
Miejsce: Nałęczów
Organizator: Redakcja Rynku EnergiiSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Gazprom kupił firmę budującą gazociągi
29.07.2020r. 08:01

Według źródeł RBK pod koniec maja Gazprom sfinalizował transakcję zakupu głównego kontrahenta podczas budowy gazociągów - firmy Strojtransneftgaz.
Pakiet większościowy Strojtransnieftgazu należał do oligarchów Giennadija Timczenki oraz Aleksieja Mitjuszowa. Zgodnie z informacjami podanymi przez RBK, koszt przejęcia spółki przez Gazprom wyniósł ponad 30 mld rubli (410 mln dolarów). Nie wiadomo która spółką Gazpromu formalnie zakupiła kontrahenta. Docelowo wszystkie aktywa budowlane należące do Gazpromu mają zostać włączone w skład spółki Gazpromstrojprom.
W grudniu 2019 roku inny oligarcha Arkady Rotenberg sprzedał udziały w spółce konstrukcyjnej Strojgazmontaż za 75 mld rubli (miliard dolarów) . Nabywcą był Gazprombank. Gazprom rozbudowuje aktywa związane z segmentem konstrukcyjnym, aby nie musieć wykorzystywać do realizacji swoich megainwestycji podmiotów z zewnątrz.
BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE