ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
XXIII Konferencja GAZTERM 2020 (Nowy termin)

Kiedy: 27 - 30 wrzesień 2020
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Vienna House Amber Baltic
Organizator: Studio4U, Partner merytoryczny DISE
XX Konferencja Rynek Gazu 2020

Kiedy: 21 - 23 październik 2020
Miejsce: Nałęczów
Organizator: Redakcja Rynku EnergiiSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Problemy interkonektora będącego elementem Południowego Korytarza Gazowego
29.07.2020r. 12:11

Dwie węgierskie firmy, które w 2018 roku zarezerwowały przepustowość rozszerzonego interkonektora gazowego na granicy Węgier i Rumunii wycofały się z realizacji projektu - poinformował minister gospodarki Rumunii Wirgil Popescu, o czym czytamy w BiznesAlert.pl.
Rozszerzenie interkonektora na granicy Węgier i Rumunii jest jednym z elementów powstającego gazociągu BRUA. Gazociąg ten w oparciu o połączenia międzysystemowe ma połączyć szlaki gazowe z Azerbejdżanu oraz greckie terminale LNG a także złoża gazowe na Morzu Czarnym z Austrią. Przebiegać ma przez Bułgarię, Rumunię i Węgry.

Obecnie trwają prace przy realizacji połączeń gazowych pomiędzy Bułgarią a Grecją oraz budowy gazociągu przez terytorium Rumunii.
Interkonektor na granicy Węgier i Rumunii ma być budowany w dwóch etapach. Pierwszy zakłada możliwości przesyłowe gazu na poziomie 1,75 mld m sześc. rocznie, w drugim etapie do końca 2020 roku przepustowość ma być rozszerzona do 4,4 mld m sześc. rocznie. Jednak w wyniku wycofania się węgierskich podmiotów w alokacji przepustowości procedura badań ekonomicznych musi zostać przeprowadzona ponownie.

Węgry są zainteresowane zakupem do dwóch miliardów metrów sześc. gazu z Azerbejdżanu, płynącego Południowym Korytarzem Gazowym. Jednak, aby do tego doszło, muszą zostać zrealizowane wszystkie wcześniej planowane inwestycje (połączenia bułgarsko-rumuńskie oraz rumuńsko-węgierskie).
BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE