ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
XXIII Konferencja GAZTERM 2020 (Nowy termin)

Kiedy: 27 - 30 wrzesień 2020
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Vienna House Amber Baltic
Organizator: Studio4U, Partner merytoryczny DISE
XX Konferencja Rynek Gazu 2020

Kiedy: 21 - 23 październik 2020
Miejsce: Nałęczów
Organizator: Redakcja Rynku EnergiiSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Trump przedłużył zezwolenie na eksport LNG do 2050 roku
30.07.2020r. 07:57

Prezydent Donald Trump podczas przemówienia w Teksasie zapowiedział przedłużenie zezwolenia na eksport LNG ze Stanów Zjednoczonych do 2050 r. - czytamy w BiznesAlert.pl.
- Moja administracja ogłasza dziś przedłużenie amerykańskiego zezwolenia na eksport LNG do 2050 roku - powiedział prezydent USA.

Departament Energii USA wyjaśnił, że chodzi o sprzedaż amerykańskiego LNG do państw, z którymi nie zostały podpisane dwustronne umowy o wolnym handlu. Wcześniej zgoda obowiązywała na 20 lat.

W pisemnym oświadczeniu sekretarz ds. energii USA Dan Brouillette napisał, że ta decyzja przyniesie korzyści zarówno Stanom Zjednoczonym, jak i ich sojusznikom na całym świecie.
- Tylko w tym roku eksport LNG z USA zmniejszy nasz deficyt handlowy o ponad 10 miliardów dolarów. Ponadto eksport amerykańskiego LNG zapewnia dziesiątki tysięcy miejsc pracy w Stanach Zjednoczonych i doprowadził do inwestycji infrastrukturalnych wartych miliardy dolarów - powiedział Brouillette.

Według Departamentu Energii Stany Zjednoczone eksportują LNG do 38 krajów na pięciu kontynentach.
Departament Energii USA , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE