ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
XXIII Konferencja GAZTERM 2020 (Nowy termin)

Kiedy: 27 - 30 wrzesień 2020
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Vienna House Amber Baltic
Organizator: Studio4U, Partner merytoryczny DISE
XX Konferencja Rynek Gazu 2020

Kiedy: 21 - 23 październik 2020
Miejsce: Nałęczów
Organizator: Redakcja Rynku EnergiiSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zakończenie budowy gazociągu TAP
30.07.2020r. 08:52

28 lipca został wykonany ostatni spaw gazociągu Trans Adriatic Pipeline (TAP), który jest częścią Południowego Korytarza Gazowego - czytamy w BiznesAlert.pl.
Oznacza to, że liczący 878 kilometrów gazociąg z Grecji do Włoch został zbudowany. TAP jest ostatnim elementem Południowego Korytarza Gazowego, który ma zapewnić Europie dostawy do 10 mld m sześc. gazu ze złóż Shah Deniz w Azerbejdżanie.

W przyszłości zdolności przesyłowe gazu mogą zostać zwiększone, jeżeli będzie takie zapotrzebowanie. Na początku lipca spółka TAP otrzymała zgodę włoskiego regulatora rynku energii ARERA na wydłużenie terminu oddania gazociągu do eksploatacji do grudnia 2021 roku. Spółka tłumaczyła, że taki wniosek był konieczny ze względu na pandemię koronawirusa.
Jednak według zapewnień spółki, techniczne uruchomienie gazociągu może nastąpić w październiku 2020 roku.
BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE