ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
XXIII Konferencja GAZTERM 2020

Kiedy: 27 - 30 wrzesień 2020
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Vienna House Amber Baltic
Organizator: Studio4U, Partner merytoryczny DISE
XX Konferencja Rynek Gazu 2020

Kiedy: 21 - 23 październik 2020
Miejsce: Nałęczów
Organizator: Redakcja Rynku EnergiiSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Budowa duńskiego odcinka Nord Stream 2 może ruszyć po 3 sierpnia
03.08.2020r. 07:32

Agencja TASS zapytała Duńską Agencję Energii o termin rozpoczęcia budowy ostatniego odcinka gazociągu Nord Stream 2. Będzie ona mogła ruszyć po trzecim sierpnia, gdy kończy się czas na apelację względem pozwolenia DEA na budowę z wykorzystaniem statków bez dynamicznego pozycjonowania - czytamy w BiznesAlert.pl.
Rzecznik Duńskiej Agencja Energii Ture Falbe-Hansen poinformował w zeszłym tygodniu BiznesAlert.pl, że budowa Nord Stream 2 w tej strefie została zakończona w grudniu 2019 roku. Nie ma więc przeszkód formalnych, aby rozpocząć budowę w każdej chwili.
TASS zapytała Louisę Albeck Jensen z DEA o termin rozpoczęcia prac. Poinformowała ona, że decyzja o zgodzie na wykorzystanie statków bez dynamicznego pozycjonowania, jak Fortuna w dyspozycji Rosjan odpowiedzialnych za budowę Nord Stream 2, została wydana szóstego lipca. Od tego czasu chętni mieli cztery tygodnie na apelację względem tej decyzji. Oznacza to, że po trzecim sierpnia Rosjanie będą mogli użyć Fortuny do dokończenia prac na wodach duńskich. Architekci projektu muszą wcześniej przedstawić zaktualizowany terminarz budowy - czytamy w BiznesAlert.pl.
TASS , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE