ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
XXIII Konferencja GAZTERM 2020

Kiedy: 27 - 30 wrzesień 2020
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Vienna House Amber Baltic
Organizator: Studio4U, Partner merytoryczny DISE
XX Konferencja Rynek Gazu 2020

Kiedy: 21 - 23 październik 2020
Miejsce: Nałęczów
Organizator: Redakcja Rynku EnergiiSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGNiG: Nic nie jest całkowicie odporne na burze i wichury
03.08.2020r. 11:30

Sierpień to w polskich warunkach klimatycznych miesiąc, w którym zdarzają się najbardziej brzemienne w skutkach tornada i huragany. Czy Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo ma uzasadnione powody, aby obawiać się z tego powodu szkód w mieniu? Poprzednie lata okazały się pod tym względem łaskawe.
- W ostatnich latach nie było przypadków dewastacji naszych obiektów wskutek działania sił natury, a jedyne zdarzające się przypadki to drobne uszkodzenia elementów ogrodzeń instalacji powstałe w wyniku burz i wichur - podaje Biuro Prasowe PGNiG.

Niezbyt często powodem uszkodzeń instalacji było celowe działanie człowieka. O ile w przypadku branży transportowej w nie tak dalekiej przeszłości realnym utrapieniem były np. kradzieże węgla z pociągów towarowych, o tyle w przypadku krajowego potentata paliwowego rzadko notowano przestępstwa przeciwko mieniu.
- Spółka odnotowała incydentalne przypadki dewastacji i kradzieży mienia, każdorazowo zgłaszając je odpowiednim organom i ściśle z nimi współpracując. Współpraca z policją doprowadziła do ujęcia sprawców - wyjaśnia Biuro Prasowe PGNiG.

Niemała część odwiertów naftowych usytuowana jest w miejscach odludnych - w polach, na łąkach, co wymaga ich zdalnego dozorowania. PGNiG nie podaje informacji w zakresie dat montażu systemów dozoru technicznego oraz liczby urządzeń, motywując to względami bezpieczeństwa spółki. Znaczna część obiektów w oddziałach PGNiG podlega obowiązkowej ochronie. Kamery rejestrujące obraz zamontowane są np. na odwiertach ropy naftowej i gazu.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE