ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
XXIII Konferencja GAZTERM 2020

Kiedy: 27 - 30 wrzesień 2020
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Vienna House Amber Baltic
Organizator: Studio4U, Partner merytoryczny DISE
XX Konferencja Rynek Gazu 2020

Kiedy: 21 - 23 październik 2020
Miejsce: Nałęczów
Organizator: Redakcja Rynku EnergiiSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Spotowe ceny gazu w Europie są najwyższe od czterech miesięcy
07.08.2020r. 12:11

Spotowe ceny gazu notują poziomy niewidziane na rynku od połowy kwietnia. Na początku tygodnia ceny spot notowane na holenderskim hubie gazowym przekroczyły 79 dolarów za tysiąc m sześc. - czytamy w BiznesAlert.pl.
Tydzień wcześniej średnia cena gazu sprzedawanego w formie kontraktów krótkoterminowych wynosiła 59 dolarów. Obecny poziom cen nie był notowany na giełdzie od połowy kwietnia.
Według ekspertów Bloomberga, wzrost cen gazu spowodowany jest upałami powyżej średniej, co oznacza zwiększa zużycie energii wykorzystywanej m.in do pracy klimatyzatorów. W ostatnich tygodniach zmniejszył się również przesył gazu z Rosji, co spowodowane było przerwami konserwacyjnymi na gazociągach. Kolejnym elementem, który wpływa na ceny jest coraz intensywniejsze zatłaczanie gazu do podziemnych magazynów w oczekiwaniu na sezon grzewczy. Zmniejszyły się również dostawy LNG z USA - czytamy w BiznesAlert.pl.
Bloomberg , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE