ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
XXIII Konferencja GAZTERM 2020

Kiedy: 27 - 30 wrzesień 2020
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Vienna House Amber Baltic
Organizator: Studio4U, Partner merytoryczny DISE
XX Konferencja Rynek Gazu 2020

Kiedy: 21 - 23 październik 2020
Miejsce: Nałęczów
Organizator: Redakcja Rynku EnergiiSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Decyzja w sprawie Gazociągu Polska-Ukraina wciąż nie zapadła
15.09.2020r. 06:59

Ośrodek ICIS przeprowadził wywiad z Gregorem Weinzettelem, ekspertem do spraw gazu Wspólnoty Energetycznej. Zdaniem Wspólnoty Ukraina jest gotowa do integracji rynku gazu z Unią Europejską - czytamy w BiznesAlert.pl.
Weinzettel pochwalił tempo reformy sektora gazu na Ukrainie i podkreślił rolę instytucji unijnych w tym procesie. - Handel transgraniczny i projekty paneuropejskie z krajami sąsiadującymi z Ukrainą mogłyby zdywersyfikować dostawy gazu w całym regionie. To realne możliwości nawet przy agendzie zrównoważone, która sprawi, że gaz ziemny zostanie zastąpiony wodorem i biogazami w dużym stopniu - zapewnił rozmówca z Wspólnoty Energetycznej.

Rozmówca ICIS podkreślił jednak, że Ukraina stoi przed kolejnymi wyzwaniami, jak demonopolizacja rynku zdominowanego w sektorze upstream przez Naftogaz oraz rozwój handlu na giełdzie gazu.
Operatorzy systemu gazociągów przesyłowych w Polsce i na Ukrainie - Gaz-System i OGTSU - podpisały porozumienie międzyoperatorskie i uruchomili wirtualne połączenie międzysystemowe GCP Gaz-System/UA TSO. Polacy i Ukraińcy rozważają budowę Gazociągu Polska-Ukraina, ale nie zapadła wciąż ostateczna decyzja w tej sprawie. Ukraińcy przekonują, że mogą wykorzystać istniejące moce przesyłowe do zwiększenia dostaw z Polski, a Polacy deklarują gotowość do współpracy. Modernizują sieć przesyłową w Polsce tak, aby gaz mógł popłynąć większym strumieniem na Wschód w 2023 roku - czytamy w BiznesAlert.pl.
ICIS , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE