ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
XXIII Konferencja GAZTERM 2020

Kiedy: 27 - 30 wrzesień 2020
Miejsce: Międzyzdroje, Hotel Vienna House Amber Baltic
Organizator: Studio4U, Partner merytoryczny DISE
XX Konferencja Rynek Gazu 2020

Kiedy: 21 - 23 październik 2020
Miejsce: Nałęczów
Organizator: Redakcja Rynku EnergiiSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Naftogaz kontynuuje lobbing za poszerzeniem sankcji USA wobec Nord Stream 2
16.09.2020r. 07:46

Ukraiński Naftogaz kontynuuje lobbing za poszerzeniem sankcji amerykańskich wobec Nord Stream 2, które mogą uniemożliwić jego ukończenie lub pracę. Nie liczy na to, że Niemcy porzucą projekt - czytamy w BiznesAlert.pl.
- Nie sądzę, aby Niemcy porzucili ten projekt. Wątpię, by bez sankcji, które mają zostać poszerzone tej jesieni, będzie można stwierdzić, że ten projekt zostanie ukończony, zatrzymany czy zabity. Dlatego też nie liczyłbym na to. Są tendencje, komentarze, walka polityczna. Sytuacja z Nawalnym na pewno zostanie wykorzystana w tym sporze, ale nie liczyłbym na to. Z tego względu nasza taktyka to przede wszystkim promowanie idei sankcji w Waszyngtonie - powiedział prezes Naftogazu Andrij Kobolew w wywiadzie Janiny Sokołowej opublikowanym na YouTube i cytowanym przez RIA Novosti.

Kobolew powtórzył tezę, że po ukończeniu Nord Stream 2 "nie będzie dużego prawdopodobieństwa przesyłu gazu przez terytorium Ukrainy". Jego zdaniem przesył gazu z Rosji da temu krajowi w 2020 roku około dwóch mld dolarów przychodów.
Otrucie opozycjonisty rosyjskiego Aleksieja Nawalnego sprowokowało nową dyskusję na temat Nord Stream 2. Pojawiły się apele w Niemczech i na świecie o porzucenie tego projektu. Amerykanie przygotowali w parlamencie projekt poszerzenia sankcji, który może zablokować budowę lub uniemożliwić dostawy gazu przez ten gazociąg z Rosji do Niemiec. Nie wiadomo jednak czy ani kiedy wejdą w życie - czytamy w BiznesAlert.pl.
RIA Novosti , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE