ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Statek Oruc Reis znów bada dno Morza Śródziemnego na wodach greckich w poszukiwaniu złóż
14.10.2020r. 08:19

Turecki statek znów wypłynął na badania geologiczne wód Morza Śródziemnego. Ministerstwo spraw zagranicznych Grecji uznało ten ruch za "poważną eskalację i bezpośrednie zagrożenie dla pokoju w regionie". Ateny domagają się sankcji Unii Europejskiej - czytamy w BiznesAlert.pl.
Statek pływa w pobliżu greckiej wyspy Kastellorizo znajdującej się niedaleko wybrzeża Turcji. Wrócił tam po wycofaniu się we wrześniu, kiedy Ankara ustąpiła partnerom europejskim w celu wspólnego poszukiwania kompromisu. Turcy twierdzą obecnie, że Grecja nie może zabronić im prac na spornych wodach, bo są prowadzone na tureckim szelfie kontynentalnym.
Francja zadeklarowała, że oczekuje od Turcji realizacji zobowiązań z wcześniejszych rozmów. Uznała nowe ruchy Oruc Reis za prowokację, domagając się nowych dowodów dobrej woli. Prezydent Turcji Recep Erdogan poinformował przewodniczącego Rady Europejskiej Charlesa Michela, że Grecja eskaluje napięcie pomimo dobrej woli tureckiej. Apelował ponownie o zwołanie konferencji o przyszłości politycznej regionu Morza Śródziemnego - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE