ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
24 Konferencja Gazterm 2021

Kiedy: 29 sierpień 2021 - 1 wrzesień 2021
Miejsce: Międzyzdroje
Organizator: Studio 4uSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGE GiEK przekazała teren budowy bloków gazowo-parowych w Elektrowni Dolna Odra wykonawcy
05.11.2020r. 15:11

W czwartek, 5 listopada 2020 r. w Elektrowni Dolna Odra, należącej do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, nastąpiło przekazanie Generalnemu Wykonawcy terenu budowy, na którym powstaną dwa niskoemisyjne bloki gazowo-parowe o łącznej mocy około 1400 MW. Wcześniej, 29 października 2020 r., PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, otrzymała prawomocną decyzję pozwolenie na budowę.

UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:KOMENTARZE ( 1 )


Autor: piotrs 05.11.2020r. 19:50
błękitne paliwo, akceptowalne może jeszcze max. 10 lat. Za chwile gaz podzieli losy węgla, a gazu nie mamy... inwestycje NIGDY się nie spłacą. Już szykujmy portfele na zakup energii z zagranicy. Zresztą... już dzisiaj, od lat kupujemy ponad 2000 MW . Głównie z Niemiec. Polecam stronę pse. Ale , nasze stacje graniczne pozwolą zaledwie na ok 7000 MW. Dzia=siaj w KSE nasze, polskie zapotrzebowanie oscyluje na poziomie 22-24 000 MW. Gazu , może czegoś nie wiem, w Polsce na to żeby zasilić planowane inwestycje... nie ma. Do tego pytanie jaki będzie koszt prądu dla "Kowalskiego", skoro już dzisiaj wiemy , że energia elektryczna z gazu jest najdroższa.... Zostaniemy bez źródeł , które zapewnia nam bezpieczeństwo energetyczne. Ja kupuje agregat prądotwórczy... na benzynę. Nie na foto, wiatr, czy inne oze. Polecam do przemyślenia.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE