ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Program biometanowy PGNiG zostanie przedstawiony w I kwartale 2021 r.
19.11.2020r. 13:46

Wiceprezes PGNiG Jarosław Wróbel powiedział, że program biometanowy tej firmy zostanie przedstawiony w pierwszym kwartale 2021 roku - czytamy w BiznesAlert.pl.
PGNiG chce dystrybuować sieciami PSG około mld m sześc. biometanu w 2025 roku i około czterech mld m sześc. w 2030 roku. - Chcemy być organizatorem rynku tego typu w Polsce - powiedział Jarosław Wróbel. - Sądzę, że w pierwszym kwartale 2021 roku przedstawimy kompletną ofertę dla franczyzobiorców, indywidualnych biznesmenów i samorządów. Te prace są na ukończeniu. W grudniu zatwierdzamy podręcznik dla biometanowców. Cały program łącznie z przebudową sieci szacujemy na około 70 mld zł, jeśli chodzi o Rzeczpospolitą Polską.
- Szacujemy, że pierwsze biogazownie w modelu franczyzowym powinny zostać uruchomione na przestrzeni dwóch, trzech lat ze względu na konieczność uzyskania wszelkich pozwoleń. - Kluczowa sprawa co do szybkości realizacji programu biometanowego będzie zależeć od postępów regulacji, które są realizowane w ramach specjalnego zespołu ministerstwa klimatu i środowiska - podkreślił Wróbel. - Ten program już praktycznie wystartował. Na dziś mamy na ukończeniu do końca listopada analizy modelu ekonomicznego, finansowego i technicznego jego realizacji - zapewnił cytowany przez BiznesAlert.pl wiceprezes PGNiG.
BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE