ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Partia prawicowa AfD przegrała w Bundestagu głosowanie w obronie Nord Stream 2
20.11.2020r. 08:15

Prorosyjska partia prawicowa Alternative for Deutschland przegrała głosowanie w Bundestagu nad ustawą wzywającą rząd w Berlinie do jak najszybszego ukończenia gazociągu Nord Stream 2 jako gwaranta bezpieczeństwa energetycznego - czytamy w BiznesAlert.pl.
AfD zaproponowała akt pod nazwą "Zapewnić bezpieczeństwo energetyczne - wesprzeć Nord Stream 2", z której wynika, że Berlin powinien jak najszybciej ukończyć ten sporny gazociąg, ponieważ służy on interesom Niemiec i Europy. Przeciwko ustawie zagłosowało 556 posłów i poparło ją jedynie 83 reprezentantów AfD. To partia prawicowa o inklinacjach prorosyjskich popierająca współpracę z Rosją i projekt Nord Stream 2.

Nie oznacza to jednak, że politycy niemieccy porzucili poparcie dla spornego gazociągu z Rosji. W dyskusji parlamentarnej pojawiły się głosy, że ustawa AfD nie jest potrzebna, bo projekt i tak będzie szedł naprzód pomimo groźby poszerzenia sankcji USA. Faktycznie jednak budowa stoi od czasu wprowadzenia pierwszych obostrzeń tego typu w grudniu 2019 roku. Termin oddania gazociągu jest przesuwany, a w mediach rosyjskich pojawiają się już sugestie, że może nie zostać ukończony.
Szef komisji energetyki Bundestagu Klaus Ernst wystąpił na YouTube i przekonywał, że Niemcy powinny wprowadzić sankcje przeciwko podmiotom, które grożą takimi projektowi Nord Stream 2, żeby "zmusić Waszyngton do słuchania". Tymczasem doradca do spraw bezpieczeństwa prezydenta-elekta Joe Bidena pisał w 2018 roku na łamach The American Interest, że Zachód może zmusić Rosję do zmiany postępowania na Ukrainie i nie tylko, jedynie za pomocą zaostrzonych sankcji. - Sankcje powinny być ostrzejsze i mieć natychmiastowy skutek ekonomiczny - pisał. - Powinny być także możliwe do cofnięcia, jeśli posłużą jako zachęta do zmiany zachowania - zastrzegał cytowany przez BiznesAlert.pl doradca.
RBK/American Interest , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE