ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Norwegia zaproponowała nowe koncesje poszukiwawcze w Arktyce
20.11.2020r. 15:10

Norwegia rozpoczęła 25 rundę koncesyjną obejmującą dziewięć obszarów. Osiem z nich leży na Morzu Barentsa, a jeden na Morzu Norweskim. Łącznie daje to 136 bloków poszukiwawczych węglowodorów - czytamy w BiznesAlert.pl.
Szacuje się, że Morze Barentsa skrywa w swoim dnie ponad 60 procent wszystkich nieodkrytych zasobów u wybrzeży Norwegii, z czego ponad połowę na obszarach niedostępnych dla działalności związanej z ropą naftową. W proteście przeciwko udzielaniu owych koncesji na poszukiwanie i wydobycie węglowodorów organizacje ekologiczne składają wnioski sądowe przeciwko państwu norweskiemu. Według nich, Norwegia nie wypełnia postanowień zgodnych z zapisami traktatu paryskiego.
W grudniu bieżącego roku, norweski Sąd Najwyższy ma rozpatrzyć kasację złożoną przez Greenpeace oraz Nature&Youth dotycząca zablokowania wydobycia ropy w norweskiej części Arktyki. Wcześniej ekolodzy przegrali zarówno w sądzie rejonowym, jak i apelacyjnym - czytamy w BiznesAlert.pl.
Bloomberg , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE