ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosja liczy na rozwój eksportu wodoru, także z użyciem Nord Stream 2
30.11.2020r. 10:18

Handelsblatt informuje, że Rosja liczy na rozwój eksportu wodoru, także z użyciem gazociągu Nord Stream 2. Przekonuje Niemców ceną do wodoru rosyjskiego zamiast europejskiego wytwarzanego ze źródeł odnawialnych - czytamy w BiznesAlert.pl.
Trwają prace nad strategią wodorową Federacji Rosyjskiej. Niemiecki dziennik cytuje wiceministra energetyki Pawła Sorokina, który wystąpił w środę, 25 listopada na niemiecko-rosyjskim forum ekonomicznym w Petersburgu. Stwierdził on, że rosyjska gospodarka wodorowa ma pozyskiwać to paliwo głównie z gazu. Cena wodoru wytwarzanego w Rosji ma się wahać między 1,5 a 2 dolarami za kilogram. To jedna czwarta lub piąta kosztu wodoru wytwarzanego z pomocą Odnawialnych Źródeł Energii, który jest promowany w unijnej i niemieckiej strategii wodorowej. - Mamy potencjał eksportu dziesiątków mln ton wodoru rocznie - zapewnił Sorokin.
Jednym ze szlaków dostaw mógłby być gazociąg Nord Stream 2, który według Gazpromu jest przystosowany do transportu wodoru. Ta firma, Novatek i Rosatom mają już plany produkcji wodoru, także z pomocą elektrowni jądrowych ostatniej z firm - czytamy w BiznesAlert.pl.
Handelsblatt , BiznesAlert

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: antymonopol 30.11.2020r. 15:59
Niech gazprom za bardzo nie liczy na eksport wodoru ns2 bo ta rura może nigdy nie być uruchomiona.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE