ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Europejscy partnerzy Gazpromu wypełniają obowiązki finansowania Nord Stream 2
01.12.2020r. 12:05

Shell w raporcie podsumowującym drugi kwartał roku, opublikowany 30 listopada, poinformował, że w pełni wywiązał się ze swoich zobowiązań wobec projektu Nord Stream 2. Austriacki koncern OMV zapowiedział, że wypełni swoje zobowiązania finansowania Nord Stream 2 - czytamy w BiznesAlert.pl.
Shell nie ujawnił dokładnej kwoty, którą zainwestował w projekt. Zgodnie z umową finansową z 2017 roku, pięć europejskich spółek miało zapewnić po 950 mln euro kredytu. Resztę kwoty miał pokryć Gazprom.

OMV dotychczas zainwestował w projekt 729 mln euro. Niemiecki Uniper na początku listopada poinformował, że jego zaangażowanie w finansowanie projektu przekroczyło 700 mln euro. Drugi niemiecki koncern biorący udział w projekcie Nord Stream 2 podał, że jego zaangażowanie finansowe przekroczyło 75 procent, czyli co najmniej 712 mln euro.
Francuski koncern Engie od początku projektu nie wskazuje, ile zainwestował w projekt Nord Stream 2, jednak sądząc po wkładzie pozostałych koncernów można wnioskować, że i ta firma wypełnia swoje zobowiązania zgodnie z umową - czytamy w BiznesAlert.pl.
Neftegaz , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE