ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

USA opublikuje czarną listę firm zaangażowanych w Nord Stream 2
13.01.2021r. 07:48

Reuters ustalił, że Amerykanie planują publikację czarnej listy firm zaangażowanych w projekt Nord Stream 2 na ostatnim etapie budowy tego gazociągu na wodach duńskich około piętnastego stycznia - czytamy w BiznesAlert.pl.
14 lub 15 stycznia ma zostać opublikowana lista firm zaangażowanych w budowę gazociągu Nord Stream 2 z Rosji do Niemiec. Departament Stanu umieści na niej firmy, które pomogły poprzez zapewnienie sprzętu, ubezpieczenia i certyfikacji. Wcześniej politycy amerykańscy ostrzegali nieoficjalnie Europejczyków zaangażowanych w ten projekt przed negatywnymi konsekwencjami.

Sankcje USA zostały poszerzone w zapisach budżetu obronnego na 2021 rok. Spowodowały one wycofanie się norweskiego DNV GL z procesu certyfikacji Nord Stream 2. Niemcy i Rosjanie odpowiedzieli utworzeniem fundacji mającej chronić ten projekt przed sankcjami, które nie obejmą podmiotów państwowych. Tymczasem fundacja została stworzona przez rząd Meklemburgii-Pomorza Przedniego.
Nieoficjalnie można usłyszeć, że szykowane są kolejne regulacje mające uderzyć w ten projekt. Przedstawiciele administracji USA zapewniają, że nie dopuszczą do ukończenia tego gazociągu. Do rozstrzygnięcia pozostaje tempo i kierunek polityki nowego prezydenta Joe Bidena, który przejmie urząd 20 stycznia.

Czarna lista zostanie opublikowana w korelacji czasowej z planowanym terminem rozpoczęcia budowy Nord Stream 2 na wodach duńskich. Statek Akademik Czerski po raz kolejny wypłynął 11 stycznia z portu Mukran w Niemczech. Według danych portalu Marine Traffic znajduje się on obecnie w pobliżu Mierzei Wiślanej. Reuters ustalił nieoficjalnie, że na liście może znaleźć się ubezpieczyciel Zurich Insurance Group, który mógłby ubezpieczyć Nord Stream 2 na ostatnim etapie budowy - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters/Wiedomosti , BiznesAlert
Zobacz także:

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE