ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Zurich Insurance Group zamierza podporządkować się ewentualnym sankcjom dotyczącym Nord Stream 2
13.01.2021r. 12:26

Jeżeli USA uderzą w ubezpieczyciela Nord Stream 2 nowymi sankcjami, zamierza on działać w zgodzie z nimi. Norweskie DNV GL wycofało się już z tego projektu właśnie przez obostrzenia amerykańskie - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters donosił, że Amerykanie ostrzegają firmy europejskie przed zaangażowaniem w Nord Stream 2 ze względu na ryzyko objęcia ich sankcjami wymierzonymi w ten sporny projekt. Agencja ustaliła, że na liście podmiotów nimi objętymi może się znaleźć Zurich Insurance Group, bez której ubezpieczenia będzie trudno ukończyć gazociąg.
- Wdrożyliśmy wszechstronne ramy zgodności i chcemy działać w pełnej zgodzie z jakimikolwiek sankcjami. Nie komentujemy konkretnych relacji z naszymi klientami - przekazał ten ubezpieczyciel w komentarzu dla Reutersa. Norweska firma DNV GL wycofała się z certyfikacji projektu Nord Stream 2 powołując się właśnie na sankcje amerykańskie. Zostały one poszerzone w budżecie obronnym USA na 2021 rok poprzez dodanie do ich zakresu firm zapewniających sprzęt, certyfikację i ubezpieczenie spornej magistrali mającej powstać na Morzu Bałtyckim - czytamy w BiznesAlert.pl.
Reuters , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE