ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Przesunięte wznowienie budowy Nord Stream 2
15.01.2021r. 11:24

Według dziennika Handelsblatt, wznowienie budowy gazociągu Nord Stream 2 nie nastąpi 15 stycznia, zgodnie z pozwoleniem Duńskiej Agencji Energii. Przyczyną jest sprawdzenie stanu technicznego statków przeznaczonych do budowy - czytamy w BiznesAlert.pl.
- Mamy pozwolenie na budowę gazociągu Nord Stream 2 od DEA, które mogą zacząć się 15 stycznia, jednak nie oznacza to, że od razu zaczniemy układać rury. Najpierw trzeba przejrzeć wyposażenie statków, które będą konstruować ten gazociąg. Może to potrwać kilka dni - powiedział rzecznik operatora Nord Stream 2 AG.

- Nie wiemy zatem kiedy dokładnie wznowimy prace w odcinku duńskim. Prawdopodobnie, informację o dacie wznowienia budowy będziemy mogli podać pod koniec stycznia lub na początku lutego.
Wcześniej Bloomberg doniósł, że w pierwszej kolejności ma zostać zbudowana jedna nitka gazociągu Nord Stream 2. Według źródeł agencji, prace miałyby potrwać do maja, jednak tempo uzależnione jest od ilości wykorzystanych układarek oraz warunków pogodowych.

14 stycznia barka Fortuna wyszła z portu w Wismarze. Skierowała się na wschód i od kilkunastu godzin cumuje na redzie portu w Rostocku. Asystują jej statki Katun oraz Errie, który zawinął do Rostocku. Prawdopodobnie jednostka pobiera niezbędne wyposażenie dla barki Fortuna - czytamy w BiznesAlert.pl.
Handelsblatt , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE