ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Gazociąg TANAP może w przyszłości posłużyć do transportu wodoru
22.02.2021r. 11:24

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Gazociąg TANAP może przesyłać 20 procent wodoru, bez konieczności jego modyfikacji. - SOCAR przeprowadził odpowiednie analizy, teraz pracujemy z partnerami zagranicznymi nad odpowiednią technologią produkcji tego nośnika energii - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl Elshad Nasirow, wiceprezes azerskiego koncernu energetycznego SOCAR.
Nasirow odniósł się również do potencjalnego wykorzystania TANAP przez innych dostawców gazu - Dostawy gazu do Europy z innych kierunków, np. morza Śródziemnego, mogą odbywać się za pośrednictwem magistrali TANAP. Jest to najbardziej ekonomiczny sposób dostaw i w pełni popieramy tę ideę - powiedział, nawiązując m.in do projektu gazociągu EastMed z pól gazowych w Izraelskiej Wyłącznej Strefie Ekonomicznej - czytamy w BiznesAlert.pl.
Atlantic Council , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE