ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRERynek Gazu
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU


KALENDARIUM WYDARZEŃ
XII Konferencja "Gaz w Energetyce - Realizacja i Eksploatacja Bloków Gazowych i Gazowo-Parowych"

Kiedy: 19 - 20 maj 2021
Miejsce: Bydgoszcz, on-line (formuła hybrydowa)
Organizator: Wydawnictwo "Nowa Energia"
24 Konferencja Gazterm 2021

Kiedy: 30 maj 2021 - 2 czerwiec 2021
Miejsce: Międzyzdroje
Organizator: Studio 4uSERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Turcja wspiera dostawy gazu z Turkmenistanu do Europy
24.02.2021r. 10:43

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
- Turcja zrobi wszystko co w jej mocy, aby wesprzeć dostawy gazu z Turkmenistanu do Turcji i dalej, do Europy - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl minister spraw zagranicznych Turcji.
Minister spraw zagranicznych Turkmenistanu Raşit Meredow odwiedził Turcję w ramach wizyty roboczej. Jednym z głównych tematów, o których dyskutowały dwie strony był aspekt współpracy energetycznej pomiędzy Turkmenistanem, Azerbejdżanem i Turcją. Temat ten zostanie poruszony w związku z podpisaniem 21 stycznia 2021 roku memorandum w sprawie wspólnych poszukiwań, zagospodarowania i eksploatacji złoża kondensatu ropy i gazu Dostluk na Morzu Kaspijskim między Turkmenistanem a Azerbejdżanem.

Do tej pory prace nad tym złożem były wstrzymane ze względu na nierozstrzygnięte roszczenia. Władze Turcji z zadowoleniem przyjęły porozumienie, co otworzy drogę projektowi gazociągu Transkaspijskiego, który będzie mógł dostarczać turkmeński gaz przez terytorium Azerbejdżanu, Gruzji, Turcji i dalej w kierunku Europy - czytamy w BiznesAlert.pl.
Ansa , BiznesAlert

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE